Nasza patronka

Dzień 1. października 2013 roku, czyli wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
i Najświętszego Oblicza, pozostanie szczególny dla Duszpasterstwa Akademickiego „Karmel” w Poznaniu. W ten dzień bowiem podczas uroczystej Mszy dokonaliśmy aktu wybrania Świętej Teresy na naszą Patronkę. Jesteśmy jednak przekonani, że to nie my wybraliśmy tę wielką Orędowniczkę, lecz to Ona wybrała nas, to Ona chce nam pomagać w ufnej drodze do Boga.

Tereska

Początek naszego duszpasterstwa związany jest z peregrynacją relikwii Teresy do naszego Sanktuarium. Przez lata naszego istnienia Teresa przyciągała do duszpasterstwa kolejnych członków. Niektórzy zaś wybierali się do Niej do Lisieux i tam wypraszali deszcz róż dla naszej małej karmelitańskiej rodziny. Wreszcie przybyła do nas niedawno widząc, że tak bardzo potrzebujemy Jej wstawiennictwa i opieki Nieba (relikwie św. Tereski ‘nocowały’ w poznańskim Karmelu z 29. na 30. sierpnia 2013 roku).

DSC_0131

Nasza mała Siostra przychodziła nam często z pomocą, oferując nam kredyt miłości. Chcemy spłacić jego małą część i razem z Teresą, naszą Patronką, „postawić na bank miłości”. W tym szczególnym dniu prosiliśmy o potrzebne łaski dla naszego duszpasterstwa, dla naszych Duszpasterzy, ale także dla całej rodziny chrześcijańskiej. Niech trwa nadal ten nurt modlitwy i zarazem wdzięczności, że Bóg dał nam w Teresie wielką Orędowniczkę, która przychodzi do nas, by nas wspierać w drodze na górę Karmel.

1.6s.Tereska

Patronko nasza, święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza
– módl się za nami!

 

Akt wybrania św. Tereski na patronkę DA
Nowenna przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Tereskowa litania
Zbiór modlitw ze św. Tereską

 

Biografia św. Tereski od Dzieciątka Jezus
św. Tereska od Dzieciątka Jezus (I)
św. Tereska od Dzieciątka Jezus (II)